Neemt zilver het commando over?

Sinds begin april presteert zilver beter dan goud op de edelmetaalmarkten.

Dat is een bijzonder positieve, en eigenlijk zelfs natuurlijke evolutie. Zilver maakt nu bovendien headlines met, voor het eerst sinds 2011, een uitbraak boven 40 dollar per ounce.

Stierenmarkten in edelmetalen hebben immers bijna altijd de eigenschap dat goud eerst vertrekt. Zilver volgt pas echt in een volgende fase.

Nu dus?

De verhouding tussen zilver en goud – de goud/zilver-ratio – is daarbij steeds interessant om te volgen. Vandaag noteren we rond 85, nog steeds een historisch hoge waardering. (zilver blijft goedkoop in goud gemeten)

Op lange termijn toont deze ratio echter dat het potentieel voor zilver bijzonder groot blijft. (Laat u niet afschrikken door schommelingen op korte termijn.)

In de grafiek hieronder ziet u hoe eerdere dalingen in de ratio zich vertaalden in sterke zilverrally’s:

  • De prijsrally van zilver in 2009–2011 ging gepaard met een scherpe daling van de ratio. Als we diezelfde beweging projecteren op de top van eerder dit jaar, komen we uit op een target rond 52–53. Bij de huidige goudprijs zou dat overeenkomen met ongeveer 67 dollar per ounce voor zilver.

  • Vanuit de absolute top van de goud/zilver ratio uit 2020, zien we een vergelijkbare beweging. Als we dit doortrekken naar de recente top, krijgen we zelfs een target net boven 40. Omgerekend 86 dollar per ounce bij de huidige goudprijs…

Met de recente uitbraak boven $40 is die volgende fase voor zilver mogelijk al in gang gezet.

Zilver en goud hebben vandaag een verschillende rol in het financiële systeem, maar de conclusie blijft duidelijk: wie gelooft in de structurele rol van edelmetalen, mag fysiek zilver niet negeren.

Heeft u naast fysiek goud ook al voldoende zilver in portefeuille?

Via uw goud999safe account kan u eenvoudig uw positie uitbreiden – volledig gealloceerd, verzekerd en op uw naam in Zwitserland.

Tot binnenkort!

Het goud999safe team