Goudprijs flirt met €100.000 per kilo – wat nu?

De goudprijs flirt op dit moment met de grens van €100.000 per kilo.

Waarom blijft goud zo sterk presteren? Wij denken aan:

  • schulden en recessierisico in de VS

  • nakende renteverlagingen door de Fed

  • oplopende handelsspanningen

  • Europese landen die verder wegzakken in een schuldenmoeras (denk aan Frankrijk)

  • BRICS-landen die geopolitiek een afscheid van de USD voorbereiden

Op 1 augustus schreven we nog:
De goudprijs is sinds begin april per saldo niet bewogen. Dat maakt dat de goudprijs in euro, voor het eerst in meer dan anderhalf jaar, in de buurt komt van het 200-daags gemiddelde. (goud noteert op moment van schrijven nog 5% boven dat 200dma). Het 50dma is al een kans… Een bezoek aan het 200dma noemen we misschien best een grote kans!

Achteraf weten we: 28 juli was het beste moment van de zomer om fysiek goud aan te kopen. Goud wint sindsdien opnieuw terrein.

Het Eindspel
Wij blijven ervan overtuigd dat goud opnieuw een prominente rol zal moeten spelen in het financiële systeem van de toekomst. Al jaren noemen wij dat het Eindspel: Een natuurlijke evolutie van ons op schulden gebaseerde financiële systeem.

Welke waardering goud uiteindelijk krijgt, is moeilijk exact te voorspellen. Op 27 augustus hebben we nog geprobeerd om voorzichtig het potentieel te schetsen:
-> Het echte potentieel van fysiek goud
Al wat we vandaag zien in de goudprijs, is nog lang niet dat Eindspel. Goud blijft de strategische positie in uw portefeuille, met een horizon van 5 tot 10 jaar – tot ver voorbij het Eindspel.

En zilver?
Zilver volgt de laatste dagen niet helemaal. De goud/zilver-ratio noteert opnieuw rond 88.
Hoe hoger die ratio, hoe goedkoper zilver noteert in goud gemeten.

Toch zien we de markt opnieuw verkrappen: de lease rates in Londen zitten weer boven 5%, en ook onze kost om zilver te alloceren naar de kluizen in Zürich is de laatste dagen wat opgelopen. Er is vandaag duidelijk meer krapte.

Kortom: zilver blijft volatiel, maar biedt tegelijk kansen voor wie wil bijkopen. Wat we vorige week nog over zilver schreven, bij een goud/zilver ratio van 85, blijft vanzelfsprekend nog helemaal actueel!

Via uw goud999safe account kan u eenvoudig uw positie uitbreiden – volledig gealloceerd, verzekerd en op uw naam in Zwitserland.

 

Tot binnenkort!
Het goud999safe team